Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz
6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 42085 osób

Prawny blog6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

Traktujesz własnych zatrudnionych dobrze, finansujesz im wypłatę, udzielasz im płatnych urlopów jak i proponujesz ekstra bonusy. Pomimo tego, z jakiegoś względu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i wyniki nie są zadowalające. Wówczas doznajesz olśnienia. Twoim pracownikom brakuje istoty dobrej etyki pracy: motywacji.

Ażeby pracownicy ze szczęściem przechodzili do własnych zadań, rezultatem czego będą lepsze wyniki ich działań, sprawdź sześć wzmianek, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie pracowników jest sprawienie, by odczuwali, że ich profesja jest niezwykle istotna. Ostatnie badania potwierdzają, że praca, dzięki której odczuwa się sens będzie adekwatnie wynagradzana. Doskonałym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy czy też zobligowanie pracowników do realizacji postanowień.

2. Otwarta komunikacja i skuteczne dzielenie się wiadomościami ze swoimi zatrudnionymi, by mieć wyraźny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, że będą podejmowane słuszne decyzje na bazie bieżącej sytuacji.

3. Każdy pracownik winien mieć wyznaczone indywidualne cele związane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi zostać poinformowany też o przewidywanych efektach. Poprzez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą dokładnie wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Monitorowanie efektów, ale nie w taki sposób by kogokolwiek obarczać. Właściwa komunikacja winna odbywać się na rozmowie, by pracownik wiedział co poszło nie tak i w jaki sposób polepszyć sytuację.

5. Budowanie zespołów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Dzięki temu umożliwi się im troszkę niezależności w niezależnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest wciąż najsilniejszym motorem do działania. Żeby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, powinno się pozwalać na skuteczne pochwały za spełnione cele.

Gdy pracownik ma zapewnione stosowne warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.


Głosuj (0)
15:09:53 15/03/2016 [Powrót] Komentuj