Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Jak radzić sobie ze złym pracodawcą?

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 42085 osób

Prawny blogJak radzić sobie ze złym pracodawcą?

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz swój pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, iż masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz techniki radzenia sobie z takimi problemami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami od chwili powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

2. Co w głównej mierze jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz problemy ze swoim przełożonym popatrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, iż cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeśli masz kłopoty między innymi z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku problemem.

5. Trzeba brać w rachubę, że skarga przeciw konkretnej osobie winna być merytoryczna i prawdziwa. Wszystko winno być udowodnione. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być powód, by narzekać.

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, ażeby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.


Głosuj (0)
16:29:26 15/03/2016 [Powrót] Komentuj