Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Czemu pracownicy odchodzą?

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 42085 osób

Prawny blogCzemu pracownicy odchodzą?

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest nierzadko bardzo wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Problemem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego utrzymanie stałej kadry.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie pracownika jest zidentyfikowanie motywów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze argumenty.

1. Fachowcy twierdzą, że pracownicy w rzeczywistości nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich świetnie, zarówno jako prezes i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nie najlepszej pracy.

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wówczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma robi ją co rok lub co sześć miesięcy, pracownicy mogą być naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to powód do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla zatrudnionych dużo zamieszania.

3. Firmy winny mieć jakąś formę rywalizacji pośród własnych zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być zrobione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane niepoprawnie będąc zarzewiem stresu pośród pracowników może to być argument do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną szukać środka aby odejść z firmy.

6. Gdy pracownik pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeżeli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie kilka argumentów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.


Głosuj (0)
16:31:39 15/03/2016 [Powrót] Komentuj