Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako pracownika

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 42085 osób

Prawny blogCo trzeba wiedzieć o swoich prawach jako pracownika

To przygnębiający fakt, iż dzisiaj znaczna część ludzi nie jest świadomych swoich praw jako zatrudnionych. W co poniektórych przypadkach pracownicy czują, że ich prawa są łamane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

Tak więc pierwszym krokiem do rozwikłania kłopotu jest uzmysłowienie sobie własnych praw. Ażeby pomóc Ci w tym, poniżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których powinieneś wiedzieć jako pracownik.

Pracownik ma parę podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od nietolerancji. Jeśli którakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

Nawet wówczas, gdy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie powinien zadawać pewnych dociekliwych pytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

Masz także prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej gatunek jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelkiego gatunku niebezpieczeństwami dla zdrowia.

Być może najważniejsze – jako pracownik masz prawo do zdobycia stosownego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli nie będziesz otrzymywać godziwej zapłaty to po co w ogóle pracować?

To są jedynie niektóre prawa jakie masz w aspekcie pracownika. Winieneś być ich świadomy, a w razie kłopotów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.


Głosuj (0)
16:32:06 15/03/2016 [Powrót] Komentuj