Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Prawo pracy

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41259 osób

Prawny blogPrawo pracy

Zaledwie kilka lat temu, ochrona pracowników była nieduża jeżeli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie zatrudnionego dobrze bądź źle spoczywało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były niejednokrotnie ubogie: przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy niedostateczne a wielokrotnie nie przestrzegane. Spora część pracowników nie odbierała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, zapoczątkowany został ruch migracji ludności wiejskiej do miast. Dużo osób chciało odszukać pracę w prężnie rozwijającym się mieście. Gdyż liczba pracowników wzrastała mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy gwałtownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył opiekę praw pracowników, które z biegiem czasu stały się podwaliną dla nowoczesnego prawa pracy.

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania pracowników. Dosadnie określa sprawiedliwe honorarium, akceptowalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy ochrania oprócz tego przed dyskryminacją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

Niezgodne z prawem albo bezpodstawne zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której pracownik czuje że został on mylnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to bierze się z braku określonego wypowiedzenia czy stosownej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest powodem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być przestrzegane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi pozostać wykonane odpowiednio z obowiązującymi regulacjami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.


Głosuj (0)
16:32:52 15/03/2016 [Powrót] Komentuj