Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Dobór pracownika

prawny

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 42085 osób

Prawny blogDobór pracownika

Gdy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W ciągu procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich aspirujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

Trzeba być roztropnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd w ciągu procesu rekrutacji, możliwe iż będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się z początku wydawało.

Nie zapominaj, że możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z pogwałceniem jego praw. Jeżeli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów warto, aby postępować odpowiednio z poniższymi wzmiankami.

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Honorarium jest kluczowym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku trzeba upewnić się, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje nazbyt wiele, można po prostu odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Ważne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład postanowiłeś zwolnić pracownika, ponieważ dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o nieuczciwe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę zatrudnionego na warunki zatrudnienia.


Głosuj (0)
16:33:24 15/03/2016 [Powrót] Komentuj